איטום מקלחות

איטום מקלחות וחדרי אמבטיה

החדרים ‘הרטובים’ בבית: מקלחות וחדרי אמבטיה זקוקים לאיטום כבר בשלב הבניה ולפני הנחת הריצוף. איטום יסודי של אלה ימנע ‘זליגה’ של מים לחדרים הסמוכים, ועוד.

למה חשוב לאטום את החדרים הרטובים?

איטום המקלחות (או בשמם המקצועי: ‘חדרים רטובים’) נעשה באמצעות חומרי איטום צמנטיים וביטומניים. האיטום מתבצע לאחר שנעשתה במקום עבודת האינסטלציה. 

עבודה זו של איטום המקלחת חשובה מאוד: מאחר ואיטום חדר זה מונע חדירה של מים אל הצד השני של הקירות, שמהווים בד”כ קירות לחדרים אחרים בבית.

לא מעט חלקים בעבודה שלעיתים ניתן לחשוב שהקבלן דואג להם – אנו כחברת איטום מבצעים, כגון ביטון צינורות, רולקות, ועוד

חדר אמבט. נדרשת עבודת איטום יסודית ורצינית בשלב הבניה
ביטון הצינורות, רולקות ושיפועים. שלב ההכנה לאיטום המקלחת.

שלב ראשון: ההכנה לאיטום חדר האמבט

בשלב הראשון מבוצע ניקיון יסודי משאריות של טיח, בטון, לכלוך, ועוד.

לאחר הניקיון, אנו מבצעים ביטון לצינורות האינסטלציה, וכן מבצעים רולקות (זהו הביטון שמבוצע במפגש בין קיר לרצפה – בצורה מעוגלת). בנוסף, בשלב זה אנו ב-א.גואטה איטום ובידוד יוצרים ‘שיפועי מדה’ במקומות הנדרשים. שיפועים אלו מבוצעים במקומות בהם יכולים לעמוד מים, ונועדו למנוע זאת.

שלב שני: שכבת איטום צמנטית

בשלב השני לאיטום המקלחת נבצע שתי שכבות של חומר איטום צמנטי. חומר זה הינו בעל כושר איטום גבוה מאוד, אך יכול להיות מעט שברירי (ולכן יכוסה בשלב הבא בחומר ביטומני גמיש).

שתי שכבות אלו של החומר הצמנטי יימרחו על כל שטח הרצפה, ובנוסף על האיזור בו ימוקם המקלחון. זאת כדי שהמים שיבואו במגע עם הקיר בזמן המקלחת, לא יגרמו לרטיבות ולחות בצידו השני של הקיר.

מריחת שתי שכבות של חומר איטום צמנטי בחדר המקלחת. איטום זה מבוצע ברצפה ובאיזור המקלחון

בסרטון: איטום חדר מקלחת (שכבת האיטום הצמנטית) ע”י צוות א.גואטה איטום ובידוד

המקלחת אחרי שלב האיטום בחומר הביטומני. על כל שטח הרצפה ועולה גם 30 ס"מ למעלה בקירות.

שלב שלישי שכבת איטום בחומר ביטומני

בשלב זה מבוצעת שכבת איטום בחומר ביטומני שמסיימת למעשה את איטום חדר האמבטיה. שכבה זו תימרח על כל שטח הרצפה, וכן תמשיך לגובה 30 ס”מ על קירות החדר.

שכבה זו הינה חשובה מאוד מאחר ובנוסף לכושר האיטום שלה היא גם מגינה על שכבת האיטום הקודמת לחדר האמבטיה (השכבה הצמנטית, מהשלב הקודם).

איטום המקלחת שלכם ל-10 שנים

גם לעבודת איטום המקלחת, כמו יתר עבודות האיטום שלנו – אתם מקבלים אחריות מלאה לעשר שנים. השקט הנפשי שלכם חשוב ויקר לנו. לכן נשקיע בעבודה מקצועית, נבחר את החומרים הטובים ביותר ולא נחסוך בכמויות שלהם, על מנת שתקבלו פיתרון איטום מושלם למקלחות, חדרי האמבט והחדרים הרטובים בכלל.

צריכים איטום מקצועי לחדר האמבט?

נשמח לשוחח ולייעץ לכם ללא עלות. השאירו שם וטלפון ונדבר כבר בקרוב!

יש לך שאלה? אנחנו זמינים בוואטסאפ