עבודות בטקל

יציקת בטקל לשיפוע בגג

בטקל - השכבה שיוצרת את השיפוע

לאטום גג שטוח זה לא מספיק. המים צריכים שיפוע קל כדי ‘לזרום’ לכיוון פתחי הניקוז – המרזבים. ובדיוק כאן נכנס הבטקל לפעולה.

בט קל – הידוע גם בשמות נוספים (‘בטון קל’ / ‘מוקצף’) הינו חומר קל משקל, העשוי מחול, מלט, וחומר מקציף. מה שיוצא בסופו של דבר זהו חומר מוקצף, שמורכב מ-60 אחוזים של בועות אוויר (ומכאן גם משקלו הקל והפירוש המילולי – ‘בטון קל’)

למה הבטקל משמש?

כל אוטם מוסמך יכול להגיד לכם ששיפועים טובים לגג מהווים שני שליש מהאיטום הכולל.

יצירת השיפוע לגג נעשה על ידי חומר הקרוי ‘בטקל’. הוא משמש ליצירת יציקת שיפועים על הגג.

בנוסף, הבטקל גם מבודד טרמית את הגג והבית מפני נזקי החום והקור, ויוצר למעשה שכבת בידוד קבועה נוספת לשכבה (או לשכבות, תלוי בסוג האיטום) שיבואו מעליו.

יצירת שכבת בטקל בגג במושב קדרון

סרטון שמתאר את יצירת שכבת הבטקל:

נגן וידאו
יצירת בטקל בגג בקריית עקרון. השיפוע נותן למים לזרום בחופשיות

בשביל מה צריך את השיפוע שיוצר הבטקל?

אם ראיתם גגות, כולל כאלו שעברו איטום, והבחנתם במעין ‘בריכות מים’ באיזורים שונים בגג – אז כנראה שמדובר בגג חסר שיפוע נכון. השיפוע בגג הוא זה ש’דואג’ שהמים יזרמו היישר למרזבים ולא ייתקעו באיזורים שונים בגג וייצרו למעשה את ה’בריכות’ מים המדוברות.

שלא יהיה ספק – ‘בריכות’ המים הללו הן לא רק משהו שלא נראה טוב בעין – המים העומדים על הגג גם בסופו של דבר שוחקים את חומר האיטום, אפילו חומר איכותי כמו יריעות ביטומניות יכול להינזק באופן משמעותי בגלל העדר הייבוש שהיריעות צריכות לקבל אחרי המים שספגו מהגשם.

יצירת שיפוע בטקל ב'א.גואטה איטום ובידוד'

אנו ב’א.גואטה איטום ובידוד’ משתמשים במשאבות החדישות ביותר הקיימות בשוק, המעניקות את ההקצפה האיכותית ביותר שניתן לקבל. אנו עובדים לפי תו התקן הקובע שיפוע של 1.5% תוך כדי מתיחת חוטים לווידוא השיפוע המדויק.

בשל ריכוז האוויר הגבוה שבו (חובה שיהיה כך כדי שיהיה קל משקל), הבטקל יכול להיות מאוד שברירי. כדי לתת לו חוזק גבוה ככל האפשר, אנו משתמשים בבטון איכותי וחזק מאוד: בטקל-400.

צריכים איטום מקצועי ומהר?

נשמח לשוחח ולייעץ לכם ללא עלות. השאירו שם וטלפון ונדבר כבר בקרוב!

יש לך שאלה? אנחנו זמינים בוואטסאפ