תיקון גגות

תיקוני איטום בגג

לפני שעושים חדש - אולי אפשר לתקן

תופתעו לדעת, אבל לא תמיד צריך לאטום את הגג מחדש: לפעמים אפשר פשוט לתקן אותו (או ליתר דיוק- את האיטום שלו). האם אתם סובלים מדליפה בגג שעבר איטום בעבר? צוות ‘א.גואטה איטום ובידוד’ יכול וישמח לספק לכם את הפיתרון המקיף עבור תיקון איטום קיים בגגות מבנים.

תיקון יריעות ביטומניות

יש לכם גג שעבר איטום בשיטה של יריעה ביטומנית – שהודבקה או הולחמה לגג על ידי חברת איטום אך עדיין מורגשת רטיבות בגג הבית או הדירה? כנראה שעברה תקופה ארוכה מאוד מאז התקנת היריעות, או לחלופין שבוצעה עבודה לא טובה מספיק על הגג.

במקרה כזה, צריך לברר מה הוא הכשל. האם מדובר בהלחמה לא איכותית שביצע איש האיטום? האם מדובר בהתנתקות היריעה מהקיר – שנבעה מהכנה לקויה? – במקרה כזה מים יכולים לחלחל אל תוך הדירה. חשוב להדגיש שהכנת הגג לאיטום הינו נושא מאוד חשוב וקריטי לאיטום הגג. לא סתם כל אוטם מקצועי יגיד לכם שלהכנות לאיטום הגג יש חשיבות של כ-80 אחוז לאיטום הכולל.

צוות א. גואטה איטום ובידוד בעל מעל 10 שנות וותק לגילוי מקורות דליפה כתוצאה מכשל באיטום וכן טיפול ותיקון נקודתי, שלא מצריך כניסה לעלויות גבוהות כמו במקרה של איטום הגג מחדש באמצעות יריעות ביטומניות.

גג אטום ביריעה ביטומנית. כמעט אין צורך לגעת ולתקן, אלא אם כן במקרים בהיעדר שיפועים או בפגיעות/נפילות חפצים כבדים על היריעה
כאן תהיה תמונה של 'לפני ואחרי' הצינור מזגן ששלחת לי

תיקון איטום שנובע מצינורות שיוצאים מהגג

הרבה מהכשלים הקיימים באיטום הגג נובעים מ’צינורות חודרים’ שהם יכולים להיות למשל צינורות מזגן (או כל צינור אחר שיוצא מהגג). אי אפשר לאטום את הגג בצורה מקצועית כשצינורות כאלו יוצאים ממנו. במצב כזה, צריך להעביר צינור קשיח (כ-3/4 צול) לאטום את החיבור שלו עם הגג באמצעות קוביית בטון ושכבת איטום מעליה (הליך זה נקרא בשפת האוטמים: “מקל סבא”).

שימו לב שפני צינור הפלסטיק (זה ש’עוטף’ את צינור המזגן או צינור אחר) – תמיד יהיו כלפי מטה – על מנת שמי הגשמים לא יחדרו אל תוך הצינור ואחר כך גם למבנה.

תיקון מרזבים

אם עשו איטום במרזבים ללא ‘פרט מרזב’, הקרוי גם ‘קיסנר’ (זהו מרזב תקני העשוי מפלסטיק עמיד) – מים יחדרו בסופו של דבר דרך החיבור של צינור ניקוז המים לגג. 

 פרט מרזב’ הינו חלק קריטי למניעת חדירה של מים דרך קצוות צינור המרזב. לצערנו, אנו מקבלים פניות רבות מבעלי בתים שהאיטום בגג תקין, למעט החלק הזה – של מרזב שקיים ללא ‘פרט המרזב’.
 
בתמונה שבצד תוכלו לראות את החלק המדובר. 
 
כמובן שבכל גג שעבר איטום על ידי חברת ‘א.גואטה איטום ובידוד’ יותקנו פריטי מרזב תקניים כאלו כחלק מעבודת האיטום עצמה.
 
יחד עם זאת, אנו מעניקים שירות של התקנת פרט המרזב בגגות שעברו איטום ללא טיפול יסודי כזה.
פרט המרזב. חלק קריטי באיטום, שלא תמיד מבוצע בגגות.
פרט המרזב לאחר ההלחמה שלו ליריעות בגג

בוידאו: תיקון מרזב בגג מרוצף שפתח הניקוז בו היה ללא ‘פרט המרזב’ (ה’קיסנר’). לגג חדרו מים ואנו נקראנו לטפל.

צריכים איטום מקצועי ומהר?

נשמח לשוחח ולייעץ לכם ללא עלות. השאירו שם וטלפון ונדבר כבר בקרוב!

יש לך שאלה? אנחנו זמינים בוואטסאפ