איטום קורות היסוד

איטום קורות היסוד

איטום קורות היסוד

לאיטום קורות יסוד של מבנה יש חשיבות שאי אפשר לתאר אותה במילים. קורות אלו – הן הקורות שכשמן כן הן: היסוד למבנה כולו. אם לא אוטמים אותן כראוי, קיימת סכנה של הצפות מים מכיוון הרצפה, תחב, פטריות ועובש ביסודות המבנה – שכל אלה גורמות לריחות רעים, ועלול אף למחלות.

עיקר הכשלים – בבניה פרטית

ישנם לא מעט ליקויי בניה בישראל, אך את חלקם הגדול ניתן למצוא דווקא בבניה הפרטית, שם לא כל מי שעוסק במלאכה מקפיד על כללי האיטום (וכללי הבניה בכלל). כתוצאה מכך, בעלי בתים רבים מתמודדים בשלב כלשהו עם תופעות של רטיבות, שמגיעה דווקא מתחתית הבית.

הרטיבות מופיעה בעיקר מעל לפנאלים בקצוות החדר – כפטריות עובש שגם מסוכנות לבריאות.

הפיתרון: איטום קורות היסוד

במקרים כאלו הפיתרון הינו חפירה סביב המבנה ואיטום קורות יסוד הבית. כמו כן, יהיה צורך בחלק מהמקרים לפרק את הריצוף הפנימי, להחליף את החול הרטוב ולאטום את קורות היסוד גם מהצד הפנימי של הבית.

שלב ראשון: שכבת סיכה (חומר צימנטי - אוטם מעולה וקשיח) - אוטמת את הכניסה של המים.
שלב שני: איטום בחומר ביטומני (חומר איטום גמיש יותר). החומר ממשיך את האיטום מהשלב הקודם ומגן על השכבה הראשונה, לה יש כושר איטום גבוה אך גם נטיה להיסדק.
איטום קורות היסוד במהלך הבניה של הבית. חוסך המון כאב ראש בשלב מאוחר יותר.

איך אפשר לחסוך את כל הבלגאן?

פשוט מאוד: במהלך בניית הבית – יש לבצע איטום מראש של קורות היסוד, ובצורה יסודית ומקצועית. רק ‘למרוח’ חומר איטום באופן רשלני, כפי שלצערנו קורה בלא מעט מקרים – לא מספיק, ואח”כ גורם לבעיות רטיבות כאמור, ולנזקים כספיים גדולים הרבה יותר שהיה אפשר לחסוך באמצעות איטום מקצועי בשלב הבנייה.

בונים בית? נשמח להגיע לפגישת ייעוץ ללא עלות או התחייבות אצלכם באתר הבניה.

צריכים איטום מקצועי ומהר?

נשמח לשוחח ולייעץ לכם ללא עלות. השאירו שם וטלפון ונדבר כבר בקרוב!

יש לך שאלה? אנחנו זמינים בוואטסאפ